neuson

Młot pneumatyczny.

Do budowy różnego typu przedsięwzięcia, naprawy dróg bądź innych działań budowlanych, pomocne są w wielu przypadkach specjalistyczne narzędzia ,a także maszyny. Maszyna budowlana, która stosowana jest do indywidualnych czynności musi być odpowiednio obsługiwana, a osoba używająca niej powinna być przygotowana pod względem teoretycznym oraz praktycznym. Maszyny budowlane można podzielić na kilka odmian. Są nimi m.in. maszyny do robót ziemnych, drogowych, urządzenia do odwadniania, sprzęty do prac polowych, maszyny do produkcji oraz transportu betonu, maszyny do transportu samochodowego, urządzenia pomocnicze itp.
Jednym z częstokroć stosowanych narzędzi jest młot pneumatyczny. Jest to urządzenie mechaniczne wykorzystywane przy pracach budowlanych, drogowych i dodatkowo górniczych. Jest to mechanizm zasilany sprężonym powietrzem. Ma on tłok, który porusza się w górę i w dół. Po naciśnięciu zaworu otwiera dopływ powietrza, które płynie do dolnej części cylindra. W tym momencie tłok przesuwa się do góry, a znajdujące się nad nim powietrze spręża się neuson. Ruch tłoka unosi zawór. Później sprężone powietrze popycha tłok z całą siłą do dołu.
Młoty pneumatyczne służą do kruszenia przeróżnego typu tworzyw ,a także towarów.
Podczas pracy urządzenie wytwarza głośne dźwięki, dlatego wymagane jest stosowanie różnego typu ochraniaczy na uszy, a także na całe ciało.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s